Hoppa till huvudinnehåll

Medarbetare

Välkommen att kontakta oss!

Vi på Film i Skåne främjar filmkulturell och filmpedagogisk verksamhet, deltar i samproduktion av film med Skånes kommuner och näringsliv och attraherar filmproduktion till Skåne. Våra medarbetare ser fram emot att hjälpa dig!

Visa medarbetare utifrån avdelning

Visa medarbetare utifrån avdelning

Ystad Studios

Porträtt Ulf Bruxe

Ulf Bruxe

Koordinator Ystad Studios

E-post: ulf@filmiskane.se

Tel: 0735 071876

Läs mer

Ledning | Filmkultur | Kommunikation

Porträtt Anna-Karin Dahlin

Anna-Karin Dahlin

stf Verksamhetsansvarig/Deputy Manager

E-post: anna-karin@filmiskane.se

Tel: +46 70 7356597

Läs mer

Filmkultur | Barn och Unga

Carolina Falk

Carolina Falk

Konsulent barn och unga/Commissioner Children and Young People

E-post: carolina@filmiskane.se

Tel: 0707479697

Läs mer

Produktion | Programmet Långfilm

Porträttfoto Julia Gebauer.

Julia Gebauer

Projektledare

E-post: julia@filmiskane.se

Mobil: 070-8140475

Läs mer

Ledning

Porträtt Ralf Ivarsson

Ralf Ivarsson

VD

E-post: ralf@filmiskane.se

Tel: 0707 940091

Läs mer

Pixel filmfestival

Emma Lidström

Festivalkoordinator

E-post: emma@filmiskane.se

Tel: 073 597 39 10

Läs mer

Produktion | Talangutveckling

Emma Lidström

Emma Lidström

Talangutvecklare / Koordinator Programmet Långfilm

E-post: emma@filmiskane.se

Mobil: 0735 97 39 10

Läs mer

Administration

Porträtt Camilla Lindoff

Camilla Lindoff

Administration och ekonomi/Administrator

E-post: camilla@filmiskane.se

Tel: 0707 396320

Läs mer

Produktion | Dokumentärfilm

porträtt Lisa Nyed

Lisa Nyed

Konsulent dokumentärfilm

E-post: lisa@filmiskane.se

Tel: 0737071002

Läs mer

Ledning | Produktion | Långfilm och TV

Porträtt Joakim Rang Strand

Joakim Rang Strand

Produktionschef

E-post: joakim@filmiskane.se

Mobil: +46 737 071001

Läs mer

Produktion | Kortfilm | Administration

Porträtt på Ludvig Rodman

Ludvig Rodman

Konsulent kort fiktion

E-post: ludvig@filmiskane.se

Tel: +46 735 96 06 20

Läs mer

Filmkultur | Visning och spridning

Porträtt Jeanette Schjerva

Jeanette Schjerva

Konsulent visning och spridning/Commissioner Screening and Distribution

E-post: jeanette@filmiskane.se

Tel: 0737 071003

Läs mer

Southern Sweden Film Commission

Porträtt Mikael Svensson

Mikael Svensson

Head of Southern Sweden Film Commission

E-post: mikael@filmiskane.se

Tel: 0707 163 202

Läs mer