Hoppa till huvudinnehåll

Medarbetare

Välkommen att kontakta oss!

Vi på Film i Skåne främjar filmkulturell och filmpedagogisk verksamhet, deltar i samproduktion av film med Skånes kommuner och näringsliv och attraherar filmproduktion till Skåne. Våra medarbetare ser fram emot att hjälpa dig!

Visa medarbetare utifrån avdelning

Barn och unga

Foto av John Belfrage, fotograf Joakim Rang Strand

John Belfrage

Filmpedagog

E-post: john@filmiskane.se

Mobil: +46 (0)707 20 46 55

Läs mer

Ystad Studios

Porträtt Ulf Bruxe

Ulf Bruxe

Koordinator Ystad Studios / Studio Coordinator

E-post: ulf@filmiskane.se

Tel: 0735 071876

Läs mer

Ledning

Porträtt Anna-Karin Dahlin

Anna-Karin Dahlin

stf Verksamhetsansvarig/Deputy Manager

E-post: anna-karin@filmiskane.se

Tel: +46 70 7356597

Läs mer

Visning och spridning

Lena Ek

Festivalchef, Pixel

E-post: lena@filmiskane.se

Läs mer

Barn och unga

Porträtt Carolina Falk

Carolina Falk

Konsulent Barn och Unga/Commissioner Children and Young People

E-post: carolina@filmiskane.se

Tel: 0707479697

Läs mer

Produktion

Porträtt Ludvig Hedlund

Ludvig Hedlund

Konsulent kort fiktion/Commissioning Editor Short Fiction Film

E-post: ludvig@filmiskane.se

Tel: +46 735 96 06 20

Läs mer

Ledning

Porträtt Ralf Ivarsson

Ralf Ivarsson

VD/CEO

E-post: ralf@filmiskane.se

Tel: 0707 940091

Läs mer

Administration

Porträtt Camilla Lindoff

Camilla Lindoff

Administration och ekonomi/Administrator

E-post: camilla@filmiskane.se

Tel: 0707 396320

Läs mer

Produktion

porträtt Lisa Nyed

Lisa Nyed

Konsulent dokumentärfilm/Commissioning Editor Documentary Film

E-post: lisa@filmiskane.se

Tel: 0737071002

Läs mer

Ledning

Porträtt Joakim Rang Strand

Joakim Rang Strand

Produktionschef/Head of Production

E-post: joakim@filmiskane.se

Mobil: +46 737 071001

Läs mer

Visning och spridning

Porträtt Jeanette Schjerva

Jeanette Schjerva

Konsulent visning och spridning/Commissioner Screenings and festivals

E-post: jeanette@filmiskane.se

Tel: 0737 071003

Läs mer

Produktion

Porträtt Hanna Sohlberg

Hanna Sohlberg

Talang- och projektutvecklare/Manager Talent and Project Development

E-post: hanna@filmiskane.se

Tel: +46 73 707 10 04

Läs mer

Southern Sweden Film Commission

Porträtt Mikael Svensson

Mikael Svensson

Kommissionär

E-post: mikael@filmiskane.se

Tel: 0707 163 202

Läs mer

Projekt

Suzanne Wiktorsson

Suzanne Wiktorsson

Projektanställd

E-post: suzanne@filmiskane.se

Tel: 0737 172236

Läs mer